,
Instytut Badań i Strategii Internetowych zajmuje się doradztwem w zakresie badań i innowacji, usług IT, doradztwem w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz kompleksowymi usługami związanymi z pomocą w pozyskiwaniu dotacji z Unii Europejskiej oraz Funduszy Norweskich i EOG.
Instytut prowadzi działalność już 25 lat, a od 20 lat skutecznie pozyskuje dotacje dla polskich przedsiębiorstw.
Historia Instytutu
Rozpoczęcie działalności
Instytut Badań i Strategii Internetowych rozpoczął swoją działalność w marcu 1997 roku, jako firma doradcza, koncentrująca się głównie na zagadnieniach ekonomiczno-finansowych.
PHARE 2000-2003
Instytut świadczył usługi akredytowanego wykonawcy PARP w ramach programów Unii Europejskiej PHARE 2000-2003
Sektorowy Program Rozwoju MSP i Innowacji – Fundusz Wsparcia na Doradztwo
dziedziny specjalizacji:
-
Rozwój i modernizacja przedsiębiorstw w oparciu o nowe technologie: Audyt technologiczny, Plan rozwoju przedsiębiorstwa i technologii, Wdrażanie pozyskanych technologii oraz własnych innowacyjnych rozwiązań technologicznych.
-
Ścieżka od Innowacji do Biznesu: usługi konsultacyjne i doradcze.
-
Program Rozwoju Przedsiębiorstw (PHARE): Ocena konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstwa: analiza rynku i określenie czynników konkurencyjności przedsiębiorstw oraz rozwój strategii przedsiębiorstwa, Planowanie inwestycyjne: wniosek o finansowanie zewnętrzne i business plan inwestycji, Planowanie inwestycyjne: studium wykonalności inwestycji, Planowanie inwestycyjne: dokumentacja techniczna inwestycji.
-
Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw (PHARE): Usługi konsultacyjne do wdrożenia rozwiązań technologii informatycznych.
-
Program Rozwoju Przedsiębiorstw Internetowych (PHARE)
SPO-WKP 2004-2006
Po wejściu Polski do UE w 2004 r. Instytut świadczył usługi usługi doradcze w SPO-WKP 2004-2006 oraz Zintegrowanym Programie Operacyjnym Rozwoju Regionalnego 2004-2006.
Akredytacje Instytutu w ramach Funduszy Europejskich SPO WKP 2004-2006
Działanie 2.1. „Wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez doradztwo”
Akredytacja w zakresach i ich podzakresach:
- Prowadzenie przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej – audyt regulacyjny
- Prowadzenie przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej – analiza firmy – rynek UE
- Prowadzenie przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej – analizy rynków
- Prowadzenie przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej – planowanie inwestycyjne
- Prowadzenie przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej – wpływ inwestycji na środowisko
- Prowadzenie przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej – przygotowanie dokumentacji (biznes plan, studium wykonalności)
- Innowacje i nowe technologie – strategie rozwoju
- Innowacje i nowe technologie – rozwiązania innowacyjne i zaawansowane technologie
- Innowacje i nowe technologie – technologie informatyczne
- Łączenie się przedsiębiorstw – strategie połączenia przedsiębiorstw
- Łączenie się przedsiębiorstw – przygotowanie i badanie sprawozdań
- Łączenie się przedsiębiorstw – wnioskowanie do sądu rejestrowego
- Łączenie się przedsiębiorstw – przygotowanie dokumentacji (księgi wieczyste, rejestry, cesje, koncesje, prawa autorskie)
- Pozyskiwanie zewnętrznego finansowania na rozwój działalności gospodarczej – wprowadzanie do obrotu publicznego lub zamkniętego akcji/obligacji
- Pozyskiwanie zewnętrznego finansowania na rozwój działalności gospodarczej – fundusze kapitału wysokiego ryzyka
- Pozyskiwanie zewnętrznego finansowania na rozwój działalności gospodarczej – pozyskanie inwestora strategicznego
- Pozyskiwanie zewnętrznego finansowania na rozwój działalności gospodarczej –
poszukiwanie zewnętrznego finansowania inwestycji
Fundusze na lata 2007-2013
Instytut Badań i Strategii Internetowych świadczył kompleksowe usługi doradcze związane z pozyskiwaniem dofinansowania w latach 2007-2013, w szczególności w POIG.
Instytut w latach 2007-2013 świadczył usługi pozyskiwania dotacji także w Programie Infrastruktura i Środowisko, Programie Kapitał Ludzki, 16 programach regionalnych, Programie Rozwoju Polski Wschodniej oraz w Programie Innowacyjna Gospodarka. W ramach Programu POIG świadczył usługi dla przedsiębiorstw, instytucji otoczenia biznesu, jednostek badawczych i naukowych oraz innych instytucji. W ramach Funduszy na lata 2007-2013 dzięki naszym usługom doradczym dofinansowanie otrzymały m.in. projekty start-upów związane z tworzeniem innowacyjnych e-usług, projekty związane z rozwojem współpracy B2B w oparciu o innowacyjne technologie, projekty badawczo-rozwojowe, inwestycje B+R, projekty związane z rozwojem eksportu i internacjonalizacją przedsiębiorstw, projekty inkubatorów mające na celu inicjowanie innowacyjnej działalności, projekty inwestycyjne dotyczące wdrażania innowacji, dywersyfikacji, rozwoju działalności, projekty inwestycyjne związane z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych, produktowych, usługowych lub organizacyjnych.
Fundusze na lata 2014-2020
Instytut skutecznie uczestniczy w pozyskiwaniu i wdrażaniu funduszy UE, pomaga uzyskać dotacje, inwestować m. in. w innowacje, badania naukowe i ich komercjalizację.
Z budżetu polityki spójności na lata 2014-2020 Polska otrzyma 82,5 mld euro. Ogromna cześć z tych środków w 2014-2020 przeznaczona jest na finansowanie projektów badawczo-rozwojowych (B+R) oraz na wdrażanie innowacji.
Możliwe jest uzyskanie dotacji na prace badawczo-rozwojowe (aż do stworzenia prototypu) realizowane przez przedsiębiorców samodzielnie lub we współpracy z jednostkami naukowymi, a także projekty obejmujące wdrożenia do praktyki gospodarczej wyników prac B+R. Ponadto, dofinansowanie mogą uzyskać projekty związane z rozpoczęciem działalności B+R poprzez utworzenie (rozbudowę) Działu B+R w przedsiębiorstwie. Fundusze na działalność B+R i wdrażanie innowacji dla przedsiębiorców są dostępne m.in. w ramach:
- Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój
- Programu Operacyjnego Polska Wschodnia
- 16 Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO)
Przedsiębiorcy mogą również korzystać z Programu Infrastruktura i Środowisko, Programu Polska Cyfrowa, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Programu Rybactwo i Morze, Programu Horyzont 2020 oraz Funduszy Noweskich i EOG.
Aktualnie
Obecnie Instytut w pozyskiwaniu i wdrażaniu funduszy UE z perspektywy finansowej na lata 2021-2027 pomaga uzyskiwać środki dla przedsiębiorstw, które potrzebują wsparcia, realizują innowacyjne projekty. pomaga inwestować m. in. w innowacje, badania naukowe i ich komercjalizację.
Budżet na realizację polityki spójności na lata 2021-2027, który będzie można wykorzystać do 2029 r, czyli łączna kwota, która w oparciu o Umowę Partnerstwa jest przeznaczona na realizację projektów w całej Polsce, wynosi 76 mld euro,
Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 jest kontynuacją Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020. Budżet programu to ok 8 mld euro.
Krajowy Plan Odbudowy 2021-2026 i zwiększania odporności to kwota około 35,4 mld euro.
Główne obszary wsparcia dla przedsiębiorców w ramach nowej perspektywy to:
- działalność B+R+I (badania, rozwój, innowacje)
- wdrożenie innowacji w przedsiębiorstwach
- projektowanie produktów i usług
- uruchomienie biznesu (start-upów)
- automatyzację i robotyzację
- transformację w kierunku GOZ
- ochronę wzorów i patentów
- wejście na rynki zagraniczne
Dostępna szeroka oferta źródeł dofinansowania daje przedsiębiorcom ogromne możliwości rozwoju. Oferta usług Instytutu jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klientów. Nasz zespół posiada praktyczną wiedzę i udokumentowane sukcesy w pozyskiwaniu dotacji m.in na projekty inwestycyjne, prace badawczo-rozwojowe, wdrażanie innowacji, wdrażanie TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych), projekty szkoleniowe oraz projekty związane z rozwojem eksportu, internacjonalizacją, dostępem do rynku kapitałowego, pozyskiwaniem zewnętrznego finansowania, ochroną własności przemysłowej. Zapraszamy do współpracy wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą oprzeć strategię rozwoju swojej firmy o innowacje oraz Fundusze Europejskie.
